Dacă sunt ortodox din neam în neam, atunci cum...
Întrebare: Eu chiar nu înțeleg, nimic nu scrie, nimeni nu spune să te botezi la 30 de ani, sau la câteva luni. Eu un singur lucru nu înțeleg, dacă sunt ortodox ...
"Dumnezeu nu ține seama de vremurile de neștiință, și poruncește acum
tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască; pentrucă a rînduit
o zi, în care va judeca lumea după dreptate..."
(Faptele Apostolilor 17:30—31)